O koučování

Koučování nejsou rady, návody a doporučení

Taky si říkáte: „Nepotřebuji, aby mi někdo cizí mluvil do života a radil mi, co mám dělat.“ Máte pravdu. O ničem takovém koučování není. Koučování vás naučí, jak poradit sami sobě. Vy jste totiž odborníkem na svůj život a kouč přichází s potřebnými technikami a postupy, jak nalézt odpovědi. Díky tomu často dochází k objevení nečekaných souvislostí.

Koučování vám nenabídne univerzální návod na úspěch

Ale pomůže vám sestavit váš vlastní unikátní a jedinečný návod, který bude přesně plnit vaše očekávání. A díky němu úspěchu dosáhnete.

K terapeutovi jdete s problémy, ke koučovi s úspěchy

Zatímco terapeut s vámi řeší především minulost, kouč se dívá s klientem dopředu. Plánují budoucí kroky a hlídají, zda jdou směrem, který si vytyčili. S koučem se proto často spojují i úspěšní lidé, kteří nemají ve svém podnikání vlastně žádné problémy, ale chtějí se jen rychleji posouvat nebo skutečně dosahovat svých cílů, a ne o nich jenom snít.

S koučem řešíte práci i vztahy

Probírá se vše, co život přináší. Nejčastěji se řeší témata jako vztahy, komunikace, sebevědomí, dosahování cílů, výchova dětí, štěstí nebo chybějící energie. V pracovní oblasti dominuje vedení lidí a delegování, time management, zvládání stresových situací a vyhoření.