Co o nás říkají naši klienti

 

 
 

Učím se dělat věci, které pro mě mají smysl

 

Každý člověk má dva životy, ten druhý mu začíná tehdy, když si uvědomí, že má pouze jeden. Už to budou skoro 3 roky, co mi začal druhý život. Stalo se to díky nemoci a děje se to stále. Je to cesta hledání sebe sama. Učím se, že stavět svoje já na první místo není sobecké.

 

Nevěřila jsem, že překonat své vnitřní strachy a nebát se komunikovat mi zachrání partnerský vztah. A věnovat čas sobě znamená být skvělým vzorem pro své děti. Učím se převzít odpovědnost za všechna svá rozhodnutí a dělat věci, které mají pro mne smysl.

 

Jsem si jistá, že nic z toho bych nedokázala bez spolupráce s Marcelem. Každé setkání je zajímavé, inspirativní a posouvá mě dál v práci se sebou. Na člověku, jako je Marcel, si cením hlavně profesionálního přístupu a trpělivosti. Jeho osobní optimismus je mým vzorem.

 

Vždy věnuje maximální pozornost tématům, které řešíme. Je dobrý posluchač a nesoudí žádný z mých postojů. Mám k němu velkou důvěru.

 

DAGMAR HLEBA VÍCHOVÁ

 

 

 
 
Je zajímavé, co se člověk o sobě dozví

 

Celou svou kariéru se snažím růst a nijak zvlášť se neohlížet. Nikdy jsem se při svém postupu moc nezamýšlel nad sebou, jen dělal co je dle mě v danou chvíli nejlepší. Bylo to správně? Mám za sebou rok s panem Fáberem a moc dobře si uvědomuji, že rozhodně ne.

 

Je zajímavé, co se člověk o sobě dozví, když nad sebou začne přemýšlet. Pokud chci být kvalitní manažer, již si nevystačím s tím mít pokaždé „pravdu“ a poslední slovo. Ovládat nástroje jako emoční inteligence a naslouchání je klíčem k úspěchu.

 

A naslouchání bych rád zmínil minimálně dvakrát, protože je neuvěřitelně těžké zastavit vnitřní hlas, který řve: „Utni ho a řekni mu jak to má udělat, bude to rychlejší“, místo abych ho dovedl otázkami ke správné odpovědi. Uvědomění si těchto principů pro mě znamenalo další posun v kariéře i usnadnění mé práce a za to moc děkuji.

 

ZDENĚK VONDRÁČEK
Quality Manager
Laird s.r.o.

 

 

 

Opustil jsem zaběhlé stereotypy a vydal se vlastní cestou

 

Musím přiznat, že můj názor na koučink jako takový byl poměrně skeptický a vycházel z mých dřívějších zkušeností. Připadalo mi, že tzv. koučů s naučenými frázemi je tucet na každém rohu. Zároveň jsem ale cítil, že potřebuji někoho, kdo mi bude klást ty správné otázky, které si neumím položit já sám.

 

Dlouho jsem podnikal paralelně při zaměstnání a chtěl se vydat vlastní cestou, ale stále jsem se točil v zaběhnutých stereotypech života. Tehdy jsem potkal Marcela Fábera, který mi doslova otevřel oči a změnil život. Asi to zní jako klišé, ale je to pravda. Dnes je vše jinak, odešel jsem ze zaměstnání a svůj čas pro podnikání, rodinu i koníčky si organizuji tak, jak mi to vyhovuje.

 

Vím také, že díky pravidelné spolupráci s Marcelem Fáberem svůj potenciál postupně stále rozvíjím. Jeho výjimečnost spatřuji ve schopnosti skvěle se vcítit do duše a myšlení klienta. Dokonale vám naslouchá, pochopí, co vlastně hledáte a nastíní možnosti. Nikdy vám nevnucuje, co máte dělat, ale přivede vás k jádru věci a často k řešení spontánně dojdete sami.

 

Nepřestanu se asi pozastavovat nad tím, že když se mu snažím kostrbatě popsat své myšlenkové pochody, on vše dokáže shrnout zcela přesně ve dvou větách, pojmenovat a následně ze mě samotného „vytáhnout“ nejlepší možné řešení.

 

Je také velmi důležité, že k němu můžu mít naprostou důvěru, což je předpoklad pro úspěšné nastartování práce na sobě samém.

 

Pokud tedy hledáte kouče, který je ve svém oboru profesionál s dlouholetými zkušenostmi, Marcela Fábera Vám mohu vřele doporučit.

 

PETR KOVALČÍK

 

 

 
 

Postavila jsem se svým strachům, začala podnikat a žít podle sebe

Marcel Fáber je skutečně profesionální kouč na osobní rozvoj, díky kterému jsem se postavila svým strachům, začala jsem podnikat, žít podle sebe a začala jsem naplňovat svůj potenciál i po osobní stránce.To vše díky Marcelovi, který dokáže láskyplně ukázat na místa, na kterých je potřeba pracovat a také pomůže s tou částí „JAK“ a skutečně Vám pomůže najít cestu, dokonce i konkrétní kroky.

 

Takzvaných koučů je u nás nespočet, ale málokdo dokáže prokazatelně druhým pomoci s osobní změnou. Nelze ocenit slovy, přesto moc děkuji a doporučuji všem, kteří chtějí začít žít naplno a stát se lepší verzí sebe sama.

 

ELIŠKA VONDROVÁ 

 

 

 
 

Věděli jsme, že osobní růst je možný, jen jsme nevěděli, jak na to

 

 

Koučování Společnosti profesionálních koučů pro nás znamenalo obrovský posun v přístupu k práci a k lidem. Přestože nejsme schopni aplikovat vše hned do praxe, nutí nás to přemýšlet. Na setkání s koučem se těšíme, vždy si z něj hodně odneseme a většinou díky němu vystoupíme z komfortní zóny.

 

ŠTĚPÁNKA LÍZNEROVÁ, CEO Colognia Press, a.s.